Fostul internațional român de tineret Alexi Pitu a marcat primul său gol pentru Vejle BK, învingătoare cu scorul de 6-0 în fața echipei FC Skanderborg, marți, în deplasare, în Cupa Danemarcei.
Pitu a deschis scorul în minutul 14, a primit un cartonaș galben și a fost schimbat la pauză.
Celelalte goluri ale lui Vejle au fost înscrise de Wahidullah Faghir (23, 43), Jonathan Amon (24) și Amin Chiakha (73, 77).
Mijlocașul român a semnat în această vară cu Vejle BK, „lanterna roșie” din Danemarca, după experiențe mai puțin reușite la Bordeaux și Dunkerque.
