CSM București este cu un pas în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins-o pe Rapid cu scorul de 34-24, sâmbătă, în Sala Polivalentă, în prima manșă a play-off-ului competiției.
Rapid a condus o singură dată în acest meci, cu 2-1, în timp ce „tigroaicele” au controlat jocul în marea majoritate a timpului. CSM a avut nouă goluri avans în prima repriză (19-10), iar la pauză scorul era de 19-11 pentru campioana României.
În partea secundă, Rapid a reușit să reducă diferența până la șase goluri, dar CSM s-a impus cu 34-24.
Manșa secundă va avea loc pe 29 martie, tot în Sala Polivalentă din Capitală.
